Przypominamy, że centralne ogrzewanie załącza się w momencie spadku temperatury zewnętrznej
poniżej 13 st. C. Za uruchomienie i regulację intensywności ogrzewania odpowiada tzw. pogodynka (czujka temperaturowa), która steruje kotłami grzewczymi w kotłowni i wraz ze spadkiem temperatury zwiększa się intensywność ogrzewania.
Elementem sterującym ogrzewaniem w Państwa lokalach są głowice termostatyczne, które znajdują się przy każdym grzejniku. Poprzez zmianę nastawy na głowicach termostatycznych sterujecie Państwo temperaturą w lokalu. W przypadku osiągnięcia w pomieszczeniu temperatury zadanej na głowicy termostatycznej, grzejnik zostaje rozłączony i ponownie zostanie uruchomiony (zacznie grzać) po wchodzeniu pomieszczenia poniżej temperatury, która została przez Państwa ustawiona na głowicy termostatycznej.
Zgodnie z instrukcją użytkowania lokalu, uchwałami Wspólnoty oraz przepisami ogólnokrajowymi, minimalna temperatura w lokalu musi być utrzymywana na poziomie minimum 15 stopni Celsjusza, co zapewnia ustawienie regulatora na minimalne ustawienie oznaczone jako „2”.
W tym miejscu zwracamy się do Państwa również z prośbą o kontrolę szczelności zaworów przy grzejnikach. W przypadku powstania nieszczelności oraz pozostałych problemów z centralnym ogrzewaniem w Państwa lokalach, wszelkiego rodzaju zgłoszenia prosimy kierować bezpośrednio do konserwatora nieruchomości.